Посвідчення водія категорії А

Двоколісний транспортний засіб, такий як мотоцикл, мопед, моторолер і скутер, кардинально відрізняється від всіх інших, нині існуючих засобів пересування. Деякі думають, що управляти такими ТЗ так само просто, як велосипедом. Але це не зовсім так. На велосипед водійське посвідчення не потрібне. Для легального управління перерахованими вище ТЗ необхідно пройти курси водіння на мотоциклі і відкрити відповідні категорії, про які ми поговоримо далі.

Мотоциклетні категорії в Україні

Починаючи з 2013го року, в Україні існує 2 мотоциклетних категорії. Це категорія А і категорія А1. Права категорії А і А1 мають однакові вимоги до їх відкриття:

– на момент отримання прав майбутньому водієві повинно бути 16 років;

– майбутній водій не повинен мати протипоказань по здоров’ю і підтвердити це проходженням медичної комісії;

– при вступі на навчання їзди на мотоциклі в автошколі студент повинен мати на руках сертифікати від психіатра і нарколога.

Навчання в автошколі ділитися на 2 етапи. Спочатку проходить начитка необхідної кількості годин лекційного матеріалу, після чого студент допускається до практики. Надалі теорія і практика чергуються і підводять кожного студента до здачі внутрішніх іспитів в автошколі. Після їх успішного складання студента направляють на здачу головного іспиту в сервісний центр МВС.

Автошкола «Антарес» в місті Кам’янське гарантує успішну здачу в сервісному центрі МВС і швидке отримання водійського посвідчення. В нашій школі водіння теорія проходить в світлих класах, обладнаних усім необхідним для швидкого засвоєння правил дорожнього руху. А уроки водіння на мотоциклі проводяться на сучасних, технічно справних транспортних засобах.

Цікаво для ознайомлення: Скільки коштує здати на права категорії А.

В Україні існує 2 мотоциклетних категорії, як вже було сказано раніше. Що таке категорія А і А1 і в чому їх різниця, дізнаємося в наступних розділах статті.

Категорія А1

Багато хто може подумати, що категорія А1, це просто права на мопед, але це не зовсім так. Права А1 – це водійське посвідчення, яке видається з 16-ти років, і дає право на управління двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів або з потужністю електродвигуна до 4 кВт. Це можуть бути:

– мопеди;

– скутери;

– моторолери;

– мотоцикли.

Так, рідко можна зустріти саме мотоцикл, який підпадає під категорію А1, але такі випадки бувають. І відповідаючи на питання, мотоцикл – це яка категорія, однозначної відповіді дати не можна. Потрібно в першу чергу дивитися на його технічні характеристики.

Цікавий нюанс, власникам водійських прав старого зразка, виданого до 2013го року, дозволяється керувати ТЗ як з А1, так з А, і при заміні старих прав, на нові категорія А1 проставляється автоматично. Зараз же, автошкола «Антарес» рекомендує відкривати обидві мотоциклетні категорії одночасно!

Категорія А

Уже можна зрозуміти, що дана категорія відноситься до всіх двоколісних ТЗ з об’ємом двигуна від 50 кубічних сантиметрів або потужністю електродвигуна більше 4 кВт.

Отримати такі права також можна з 16-ти років, але є 1 особливість, що стосується потужних мотоциклів з об’ємом двигуна від 350 куб см. Такими мотоциклами дозволяється керувати тільки з 18-ти років!

Запрошуємо всіх бажаючих відкрити категорію А, або інші категорії, про які також можете почитати в нашому блозі. Набір в нові групи проходить на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх