Посвідчення водія категорії B (Б)

На 2021й рік в Україні існує 14 категорій по водінню. Найпоширенішим засобом пересування є легковий автомобіль. Для його легального управління є окрема категорія – категорія В (Б). Але чи єдина ця категорія водіння для легкового автомобіля? Відповідь на це питання в нашій статті.

Категорії прав, Україна: легкові категорії

Отримати права на машину, що підпадає під категорію В (Б) в Україні можна:

– з 18-ти років;

– при відсутності протипоказань по здоров’ю;

– з наявності сертифікатів від нарколога і психіатра.

Два з трьох перерахованих вище пунктів необхідні для відкриття будь-якої з 14-ти існуючих категорій. Відмінність буде лише у віці надходження в автошколу для отримання прав.

Для їзди на легкових автомобілях і на їх модифікаціях існує 3 категорії:

– категорія В1 (Б1);

– категорія В (Б);

– категорія для машин з причепами – ВЕ.

Поговоримо про кожну з категорій водійських прав окремо.

Категорія В1

В1 є підкатегорією категорії В. Вона була введена спеціально для легалізації управління таких транспортних засобів як трицикли і квадроцикли, на які раніше водійське посвідчення не було потрібне.

Правила дорожнього руху категорію В1 (Б1) описує так: дозволяється управління мотоколясками, трициклам, квадроциклами та іншими ТЗ з максимально дозволеною масою до 400 кг.

Всі категорії і підкатегорії діляться між собою за будь-якою технічним ознакою:

– загальна маса;

– загальна потужність;

– максимальна кількість пасажирів.

В1 до 400 кг. А категорія B (Б), до скількох тонн? Читаємо далі!

Категорія В (Б)

Отримати права категорії В (Б) вийде тільки після успішного закінчення автошколи. Водійське посвідчення такої категорії дає право на управління легковим автомобілем або мікроавтобусом загальною масою до 3.5 тонн і максимальною кількістю пасажирів в салоні до 8 осіб.

Автошкола «Антарес» в місті Кам’янське запрошує на навчання на права категорії В (Б). Теоретичні заняття проходять в світлих, обладнаних усім необхідним, класах. Лекції ведуть дипломовані викладачі. Практичні заняття проходять на сучасних автомобілях, що регулярно проходять техогляди. Всі інструктора і викладачі кожні 5 років відвідують курси підвищення кваліфікації.

Цікаво для ознайомлення: Права категорії B (Б), вартість навчання.

Також є цікавий нюанс, з приводу управління легкового автомобіля в зчепленні з причепом. Власникам категорії В (Б) дозволяється керувати такою зчіпкою в двох випадках: якщо загальна маса зчіпки не перевищує 3.5 тонни і загальна маса причепа менше 750 кг. Для всіх інших ситуацій необхідна категорія ВЕ, про яку говоримо далі.

Категорія ВЕ

Курси водіння на категорію ВЕ включають в себе їзду на легковому автомобілі в зчепленні з причепом масою вище 750 кг. Така їзда вимагає від водія підвищеної уважності при входженні в повороти, при дотриманні дистанції, гальмуванні і вибору швидкісного режиму.

Категорія ВЕ дає право на управління зчіпкою легковий автомобіль-причіп загальною масою вище 3.5 тонн і/або з масою причепа вище 750 кг. Така категорія популярна серед мандрівників.

Отримати права категорії ВЕ можна з 19-ти років при наявності підтвердженого стажу водіння на старшій категорії від 1го року.

Підсумки

Легкові категорії є найпопулярнішими в сучасній категорії і тому саме категорію В (Б) найчастіше хочуть отримати нелегальним способом.

Два питання:

– Скільки коштує здати на права?

– За скільки можна купити права категорії В (Б)?

Відповідь на ці 2 питання проста – отримання прав будь-якої водійських категорії можливе тільки після успішного закінчення автошколи і подальшої здачі іспитів в сервісному центрі МВС. Отримання прав будь-яким іншим способом – це порушення закону! Тому, запрошуємо всіх бажаючих стати водієм в автошколу «Антарес» міста Кам’янське. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх