Посвідчення водія категорії С

Водіння вантажного автомобіля вимагає низку особливих навичок, придбати які можна тільки автошколі. Вантажна категорія водіння, вона ж категорія С, відкриває перед її власником ряд перспектив, що стосуються подальшого працевлаштування. Водій вантажівки була, є і буде затребуваною професією. Але на кожну малогабаритну, важку вантажівку, так само як і на дальномір, є свої водійські категорії, про які ми поговоримо в даній статті.

Категорії прав, Україна: вантажні категорії

Всього в Україні існує кілька різновидів вантажних категорій, це:

– категорія С – найпоширеніша категорія для вантажівок;

– категорія прав С1;

– категорії, для яких потрібно навчання водінню з причепом – С1Е і СЕ.

В основному відміну категорій і підкатегорій для одного транспортного засобу полягає в його якомусь технічному параметрі. Це може бути:

– потужність транспортного засобу;

– максимально дозволена кількість пасажирських місць;

– загальна маса автомобіля.

У нашому випадку вантажні категорії різняться один від одного саме по масі. Розберемо кожну категорію окремо.

Категорія водійських прав, Україна: «С»

Як було сказано вище, дана вантажна категорія є найпоширенішою серед усіх інших вантажних категорій. Здати на права цієї категорії можна з 18-ти років, при відсутності медичних протипоказання і наявності сертифікатів від нарколога і психіатра.

Категорія С, максимальна маса транспортного засобу на 2021 рік – не регламентується, також як і максимально дозволене число пасажирів в салоні вантажівки. Їх просто не повинно бути більше, ніж пасажирських місць.

Права категорії С дають право на легальній основа управляти вантажними транспортними засобами масою від 7.5 тонн, також дозволяється їзда з причепом масою не більше 750 кг. Для їзди з великогабаритним причепом доведеться відкривати категорію СЕ, про яку поговоримо в наступних розділах.

Важливе питання: «Чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С?» Відповідь чітка, і однозначна – ні. Для кожного виду транспорту – легкове авто, вантажне, автобус, мотоцикл – є окрема категорія водіння. Щоб не помилитися у виборі рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями нашого блогу.

Всім бажаючим навчитися їздити на вантажівках, рекомендуємо відвідати курси на категорію С в автошколі «Антарес» міста Кам’янське. Школа водіння акредитована на всі види категорій, в тому числі і вантажні.

Інформація для ознайомлення: Скільки коштує навчання на категорію С.

З вантажівками від 7.5 тонн ми розібралися, а як бути з проміжком маси автомобіля від 3.5 до 7.5 тонн. Про це говоримо далі.

Категорія С1

Дана водійська, вантажна категорія відкривається також з 18-ти років і призначена для управління малогабаритних вантажівок, таких як:

– автомобілі для перевезення продуктів харчування, побутової техніки, меблів:

– автомобілі, що працюють на доставці;

– автомобілі, що перевозять бригади робітників, солдатів.

У правилах дорожнього руху категорія С1 описується наступним чином: дозволяється управління вантажними ТЗ з масою від 3.5 до 7.5 тонн, також дозволяється їзда з причепом масою до 750 кг, за умови, що маса такої зчіпки не перевищуватиме 7.5 тонн.

Категорія С1Е, СЕ

Дві вантажних категорії для їзди з великогабаритними причепами. Обидві категорії можливо відкрити з 19 років, за наявності підтвердженого стажу водіння на старшій категорії (С1 або С) від 1го року.

Навчання категорії СЕ і С1Е необхідно проходити в спеціалізованих автошколах, під наглядом інструкторів, так як їзда з причепом вимагає особливих умінь і навичок. Це і входження в повороти, підбір відповідного до дорожної обстановки швидкісного режиму, правильні входження в повороти і ряд інших нюансів.

Пдр категорію СЕ і С1Е описує наступним чином:

1) СЕ – дозволяється керування вантажним ТЗ масою від 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою від 750 кг – категорія будь-якого далекобійника (згадуємо самий початок, де ми говоримо про професії).

2) С1Е – дозволяється керувати зчіпкою вантажівка від 3.5 до 7.5 тонн і причіп масою більше 750 кг. Єдиний нюанс – маса такого зчеплення не повинна перевищувати 12 тонн.

Всіх бажаючих навчитися їзді на вантажівках запрошуємо на навчання в автошколу «Антарес» міста Кам’янське. Набір в нові групи проходить на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх